1.máj 2021 v OZ Kopčianska lipka

Po uvoľnení pandemických opatrení sa OZ Kopčianska lipka rozhodlo uskutočniť prvú tohtoročnú akciu. Všetkým nám, najmä deťom, chýba spoločenský život. Lúky okolo kostola sv. Margity poskytujú krásne a zároveň bezpečné prostredie na uskutočnenie takej udalosti. 1.mája 2021 sme tu teda pripravili dve výstavy.

Súťaž výtvarných prác detí s témou Najkrajšie miesto v našom chotári a výstavu fotografií kostola sv. Margity s jeho okolím, v ktorom firma MLC Holíč plánuje postaviť multimodálne logistické centrum. Po celý deň nám prialo počasie. Krásny slnečný deň prilákal ku kostolu stovky ľudí. Pre deti boli pripravené zábavné hry a súťaže, dospelí si prezerali výstavy a s organizátormi podujatia diskutovali o probléme možného vzniku obrovského prekladiska a o fatálnych následkoch na krajinu a životy obyvateľov blízkych obcí.

OZ Kopčianska lipka v ten deň, okrem prípravy podujatia, vyvešalo na stromy vtáčie búdky, hmyzí domček, vyzbieralo odpadky a zbieralo podpisy k petícii, ktorá vznikla proti prekladisku. Plné petičné hárky svedčia o tom, že ho v tejto krásnej, historickej krajine, chce málokto.

Viacej fotografií z našej akcie si môžte pozrieť napríklad v albume Peťa Čimboru:

https://tatranec.rajce.idnes.cz/KOPCANY_-_VYSTAVA_2021_SK/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

Podporte nás zdieľaním

1 názor na “1.máj 2021 v OZ Kopčianska lipka

  1. Bol to krásny 1.máj aj počasie prialo, prišlo veľa ľudí a aj nakrerslených či namaľovaných detských vytvorov bolo neuveriteľne veľa, niekto priam umelecké diela. Ďakujem, že som tam mohol byť ♥

Nie je možné pridávať komentáre.